MyClub’s Fitness Magazine Dergisi 2017
Gökçen Arıkan

“Hayatımda edindiğim tecrübeler ve ayrıca aldığım eğitimler doğrultusunda, sporun hayatımıza sokmak için uğraştığımız bir olgu olmasından ziyade; tam olarak hayat tarzımızın içinden bir parça olması, hayatımızın diğer sorumlulukları ve uğraşları ile beraber homojen bir yapıda yer alması gerektiğine kesinlikle inanıyorum.”

Günümüz yaşantısının insanları ruhsal ve bedensel açıdan yıprattığı bir gerçek. Böyle zorlu bir hayata sporu entegre edebilirsek, sizce neleri değiştirebiliriz?
Hayatın koşuşturması içerisinde bedensel ve zihinsel anlamda oldukça yıpranıyor ve yorgun düşüyoruz. Biten bir günün sonunda yapılacak olan sporun bizi her nedense daha da yorgun düşüreceğine inanıyoruz. Oysa ki gün bitiminde yapacağımız spor dolaşım sistemimizi hızlandırarak stresten gerilmiş olan kaslarımızı ve sinirlerimizi rahatlatır. Vücudumuza giren oksijen miktarının artması sonucunda daha iyi uyuyarak sağlıklı bir gece geçirmiş oluruz. Bu durum aslında bir sonraki günümüzün performansını pozitif bir şekilde etkiler. Aslında işin sırrı tam burada. Unutmamak gerekir ki; sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Spor ülkemizde sanırım daha çok kilo vermek için tercih ediliyor. Bu algıyı nasıl daha pozitif bir motivasyona çevirebiliriz?
Aslında ben bunun çok da yanlış bir düşünce olduğunu sanmıyorum. Çünkü kilo verme hedefinin başlangıç için iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Bu önemli bir ayrıntı bana göre. Başlamak için iyi bir neden. Hedefine ulaşan kişinin sporu bir hayat tarzı olarak benimsemesi daha da kolay olacaktır. Burada sürdürülebilir bir motivasyon ve mutluluktan bahsediyoruz. Unutmamak gerekir ki; spor sadece birkaç gün değil bir hayat boyudur.

MyClub ile nasıl tanıştınız?
MyClub’ın hemen hemen ilk üyelerindensiniz desem sanırım yanlış olmaz. Nedeni ise şu “MyClub bizim evimize çok yakın”. Bu da kullanım kolaylığı ve ulaşılabilirliği açısından elbette iyi bir şey. Sporu bir hayat tarzı olarak benimseyenler için evin kulübe yakın olması güzel bir şans. Bizim MyClub ailesi ile tanışmamız bu şekilde oldu, iyi ki de oldu.

MyClub’ı senelerdir tercih etmenizdeki sebepler nelerdir?
Bir kere ekipmanların çeşitliliği çok önemli bir sebep. Ayrıca oldukça geniş egzersiz alanları var. Ancak benim için en önemlisi çocuklarımın kullandıkları “Kids Club” ayrıcalığının olmasıdır.

Çocuk sahibi, başarılı, fit bir annesiniz. Özellikle hamilelik sürecinde aldığınız kiloları vermek adına neler yaptınız?
İlk hamileliğimde aldığım fazla kiloları vermek için öncelikle kendime bir kilo hedefi belirledim. Daha sonra kendim için bu hedefe yönelik bir antrenman programı hazırladım. Bu süreç içerisinde beslenmeme de dikkat ederek, hedeflediğim vücut yağ ve kas oranına ulaştım.

Beslenme konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?
İşimden dolayı ve aldığım eğitimler sayesinde değil, ilgimi çok çektiği için sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirdim. Öğün atlamadan her besini doğru miktarda ve doğru zamanda tüketiyorum. Kızartma, beyaz un ve beyaz şekerden yapılmış hiçbir gıdayı kesinlikle yemiyorum.

Spor odaklı bakacak olursak eğer, kendinize koyduğunuz hedefleriniz nelerdir?
Benim koyduğum hedef; ömrümün sonuna kadar sağlıklı yaşlanarak, ailemle daha aktif ve kaliteli bir yaşam sürebilmek, aynı zamanda da bu süre içerisinde çocuklarıma ve onların çocuklarına sağlıklı yaşamı öğreten bir rol model olmaktır.

Dergi sayfaları : MyClub’s Fitness Maganize 2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Close
Close
Giriş
Close
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.