MyClub’s Fitness Magazine Dergisi 2017 Gökçen ArıkanMyClub’s Fitness Magazine Dergisi 2017
Gökçen Arıkan

“Hayatımda edindiğim tecrübeler ve ayrıca aldığım eğitimler doğrultusunda, sporun hayatımıza sokmak için uğraştığımız bir olgu olmasından ziyade; tam olarak hayat tarzımızın içinden bir parça olması, hayatımızın diğer sorumlulukları ve uğraşları ile beraber homojen bir yapıda yer alması gerektiğine kesinlikle inanıyorum.”

Günümüz yaşantısının insanları ruhsal ve bedensel açıdan yıprattığı bir gerçek. Böyle zorlu bir hayata sporu entegre edebilirsek, sizce neleri değiştirebiliriz?
Hayatın koşuşturması içerisinde bedensel ve zihinsel anlamda oldukça yıpranıyor ve yorgun düşüyoruz. Biten bir günün sonunda yapılacak olan sporun bizi her nedense daha da yorgun düşüreceğine inanıyoruz. Oysa ki gün bitiminde yapacağımız spor dolaşım sistemimizi hızlandırarak stresten gerilmiş olan kaslarımızı ve sinirlerimizi rahatlatır. Vücudumuza giren oksijen miktarının artması sonucunda daha iyi uyuyarak sağlıklı bir gece geçirmiş oluruz. Bu durum aslında bir sonraki günümüzün performansını pozitif bir şekilde etkiler. Aslında işin sırrı tam burada. Unutmamak gerekir ki; sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Spor ülkemizde sanırım daha çok kilo vermek için tercih ediliyor. Bu algıyı nasıl daha pozitif bir motivasyona çevirebiliriz?
Aslında ben bunun çok da yanlış bir düşünce olduğunu sanmıyorum. Çünkü kilo verme hedefinin başlangıç için iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Bu önemli bir ayrıntı bana göre. Başlamak için iyi bir neden. Hedefine ulaşan kişinin sporu bir hayat tarzı olarak benimsemesi daha da kolay olacaktır. Burada sürdürülebilir bir motivasyon ve mutluluktan bahsediyoruz. Unutmamak gerekir ki; spor sadece birkaç gün değil bir hayat boyudur.

MyClub ile nasıl tanıştınız?
MyClub’ın hemen hemen ilk üyelerindensiniz desem sanırım yanlış olmaz. Nedeni ise şu “MyClub bizim evimize çok yakın”. Bu da kullanım kolaylığı ve ulaşılabilirliği açısından elbette iyi bir şey. Sporu bir hayat tarzı olarak benimseyenler için evin kulübe yakın olması güzel bir şans. Bizim MyClub ailesi ile tanışmamız bu şekilde oldu, iyi ki de oldu.

MyClub’ı senelerdir tercih etmenizdeki sebepler nelerdir?
Bir kere ekipmanların çeşitliliği çok önemli bir sebep. Ayrıca oldukça geniş egzersiz alanları var. Ancak benim için en önemlisi çocuklarımın kullandıkları “Kids Club” ayrıcalığının olmasıdır.

Çocuk sahibi, başarılı, fit bir annesiniz. Özellikle hamilelik sürecinde aldığınız kiloları vermek adına neler yaptınız?
İlk hamileliğimde aldığım fazla kiloları vermek için öncelikle kendime bir kilo hedefi belirledim. Daha sonra kendim için bu hedefe yönelik bir antrenman programı hazırladım. Bu süreç içerisinde beslenmeme de dikkat ederek, hedeflediğim vücut yağ ve kas oranına ulaştım.

Beslenme konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?
İşimden dolayı ve aldığım eğitimler sayesinde değil, ilgimi çok çektiği için sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirdim. Öğün atlamadan her besini doğru miktarda ve doğru zamanda tüketiyorum. Kızartma, beyaz un ve beyaz şekerden yapılmış hiçbir gıdayı kesinlikle yemiyorum.

Spor odaklı bakacak olursak eğer, kendinize koyduğunuz hedefleriniz nelerdir?
Benim koyduğum hedef; ömrümün sonuna kadar sağlıklı yaşlanarak, ailemle daha aktif ve kaliteli bir yaşam sürebilmek, aynı zamanda da bu süre içerisinde çocuklarıma ve onların çocuklarına sağlıklı yaşamı öğreten bir rol model olmaktır.

Dergi sayfaları : MyClub’s Fitness Maganize 2017

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

GA Project 6

GA Project 5

Hakkımda

Gökçen Arıkan

Gökçen Arıkan

Gökçen Arıkan, 1981 yılında Eskişehir’de doğdu. Evli ve 2 çocuk annesi. Anne ve babasının sporcu kimliği sayesinde küçük yaşta spor hayatına girdi. Anadolu Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük mezunu. Devamı için..

Instagram

  • Herkese Merhaba bu haftanın
#durmaktifol antrenmanı fırında pişti 💪🏻 Hazır 👍🏻☺️ Antrenmanı benimle birlikte yapmak isterseniz 😄 @youtube kanalıma bekliyorum🙋🏼‍♀️ Link profilde 🤘🏻...
#workout Level Intermediate 👍🏻........
▫️ 1- 45 saniye
▫️2- 30 saniye
▫️3- 45 saniye
▫️4- 30 saniye
▫️5- 30 saniye ..
Setler arasında dinlenme yok❌ ◾️ 3 SET “ Başlangıçta yavaş yapmaya özen göster❗️ Önemli olan vücut formunu bozmadan hareketleri yapabilmek ‼️ Yapabildiğini hissettiğin zaman temponu arttır 🔥 .
Video by kocam @rovingmementos 
#puma #pumawomen #fitfam #fitnessmotivation #motivation #fitspo #motivasyon #motivation #motivationalquotes #fitnessvideo #fitnessvideo #workoutvideos #workoutvideo
  • Ya hep ya hiç..
Siyah ya da beyaz.. Gri değil 😂
Hayatım böyle geçti, güzel bir karakter demiyorum çünkü çok yorucu ama hedef odaklı arkadaşlar NET 😂 
Kendinizi mutsuz etmeden gerçek hedeflerle Herkese güzel bir  #durmaktifol hafta dilerim 🙏🏻
.
.
Photo by kocam @rovingmementos 
#puma #pumawomen #coach #mastertrainer #fit #fitspo #fitfam #fitness #gokcenarikan #healthylifestyle .
  • Başarılı insanlar hayatlarına yön verebilen insanlardır. Bu insanların ortak noktası azim, irade, disiplin  ve istikrardır. Başarmak istiyorsan Hedefine Odaklan 💪🏻 Hedefe odaklananlar el kaldırsın 🙋🏼‍♀️ #durmaktifol #gokcenarikan #puma #pumawomen .
.
Photo by kocam @rovingmementos 
#fit #fitness #fitnessmotivation #fitnessfreaks #coach #trainer #igfit #igfitness #antalya
  • Herkese Merhaba
Sizlerden gelen mesajlar benim için çok değerli🙏🏻 Öncelikle bu kadar ilgiye ve güzel yorumlara teşekkür ederim🙏🏻 İnanın her gelen mesaja elimden geldiği kadar dönmeye çalışıyorum 🙏🏻
Videolarımı sizlerden gelen en çok talebe karşı hazırlamaya karar verdim 👍🏻
Bugün ki paylaşımım Dizinde problem yaşayıp paylaştığım programları uygulamada güçlük çekenler için Bacak ve Kalça egzersileri olacak 😉
Herkese kolay gelsin ☺️💪🏻
Programı Youtube kanalımda Full izlemek isterseniz “Stories Swipe Up” yapabilirsiniz👍🏻 Programı uygularken👉🏻 Kontrollü yapmaya özen gösterin ve Zorlandığınız noktada durun 🤚🏻 Herkese keyifli antrenmanlar  dilerim💪🏻 ...
.
.
Video by @rovingmementos 
#puma #pumawomen #fitfam #fitspo #fitnessmotivation #motivation #motivationalquotes #fitnessvideos #fitness #fitnessmotivation

Müzik listem

Müzik listeme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Gökçen Arıkan Spotify Music List