Merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımda bulabilirsiniz.

Merhaba değerli takipçilerim,

Instagram DM’den sormuş olduğunuz sorulara cevaben aşağıdaki başlıkları sizler için oluşturdum.

 1. Online ve/veya uzaktan eğitim veriyor musunuz?
  Online veya uzaktan eğitim bildiğiniz üzere günümüzdeki teknoloji ile mümkün. Hatta zaman zaman Personal Trainer (PT) olarak ders verdiğim öğrencilerimi yüz yüze görüşemediğimiz dönemlerde bu şekilde takip ediyorum. Ancak hiç görmediğim, tanışmadığım, dolayısı ile yapılan programın gidiş hattını değerlendiremeyeceğim bir sistem üzerinden çalışmıyorum. Benim bu nokta da tavsiyem, öğrencim olamak isteyenlerin, GA Project‘lerden birine katılmasıdır. 7 gün süren bu süreçlerin birinde hem öğrencimi tanımak hem de yapılan antrenmanlara ve beslenme programlarına gösterdikleri direnç ve/veya reaksiyonu görmek açısından büyük önem taşır. Diğer önemli bir etken de öğrencim olmak isteyenlerin ‘fitness’ seviyesini kendi değerlerim içerisinde saptamaktır. Daha sonrasında uzaktan ve/veya online eğitim olarak devam edilebilir.
 2. Sosyal medya üzerinden benimle sıkıntılarını paylaşan ve fiziksel olarak sağlıklı ve fit olmak isteyen takipçilerime bana güvendikleri için teşekkür ederim.
  Her beden farklı bir enerji ve özelliğe sahiptir. Kronik ve genetik rahatsızlıkların yanında, beslenme alışkanlıkları, günlük hareket yoğunluğu ve motivasyon farklılıklarını da baz alarak hazırlayıp uyguladığımız programları size uygulamamız yüzde yüz sonuç vermeyebilir. Programları sizinle tabi ki paylaşmak isterim. Sağlıklı ve fit olmak herkesin arzuladığı bir şey. Ama doğru sonuç için size uygun programları oluşturmamız gerekmektedir.
 3. Feedinizi gördüm, takip etmeye başladım. Bize nasıl yardımcı oluyorsunuz? (benzeri sorular)
  Instagram ve Blog’umda, tecrübelerime ve hayatının nerede ise tamamını spor yaparak geçiren bir eğitmen olarak edindiğim bilgiler doğrultusunda faydalı olduğunu düşündüğüm bilgiler paylaşıyorum. Bunları okumak ve dikkate almak sizlerin takdiri.
  Instagram hesabımın ilk ve temel amacı Motivasyon ve İlham verebilmektir! Hepimiz gerçekten istediğimiz her şeyi başarabiliriz’i hatırlatmaktır!
  Bununla beraber işim ve mesleğim gereği ilkini Haziran 2017 de gerçekleştirdiğim GA PROJECT ile katılımcılarla bire bir ilgilendiğim organizasyon ile 1 hafta boyunca, normal hayatımdaki beslenme düzenimi ve nasıl antrenmanlar yaptığımı paylaşıyorum. GA PROJECT ile ilgili yazıları ve kamp sonrası katılımcılarla yapılmış sohbetleri burada bulabilirsiniz.
 4. Egzersiz videoları paylaştığınız bir YouTube kanalınız var mı?
  Hazırlıklarımız var. Önümüzdeki aylarda YouTube Kanalı açmayı düşünüyorum. O aşamadan önce Instagram hesabımda egzersiz videoları yayınlamaya başlayacağım. Gelen ilgi ve talebe göre bunu bir YouTube kanalına taşıyabilirim. Egzersiz videolarım Temmuz ayının sonuna doğru Instagram hesabımda yayınlanmaya başlayacaktır.
 5. DM/email attım ancak cevap yazmadınız ve benzeri mesajlar..
  Özellikle birkaç gün önce Instagram hesabımda yayınladığım Before/After fotoğrafı akabinde 100’e yakın email ve sayısını artık tutamadığım DMler geldi. Öncelikle belirtmek isterim ki fotoğraftaki öğrencim ile birebir Personal Trainer (PT) olarak çalışıyorum. Bütün sorularınıza cevap verebilmem için çok ciddi bir zaman gerekiyor. Gelen mesajlara cevap vermem uzun sürecektir. Her birinizin gönderdiği mesajlar benim için değer taşıyor. Bunu buradan özellikle belirtmek istiyorum.
 6. Şu veya bu öğrenciniz ile çalıştığınız programı paylaşır mısınız? Nasıl bir diyet takip ettiniz?
  Kişiye özel olması ve gizlilik anlaşması nedeniyle maalesef bu programları paylaşmam mümkün değildir. Takdir edersiniz ki Personal Trainer (PT) olarak yüz yüze çalıştığım öğrencilerimle haftada 3 kez antrenman yapıp devamlı kontak halinde oluyoruz. Programın gidiş hattına ve elde edilen sonuçlara göre tempo değişimi, egzersiz programı ve/veya beslenme programı değişiklikleri dinamik olarak çeşitlilik gösterebiliyor.
  Bunu şöyle düşünebiliriz; Bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir, size iyi gelen bir başkasına iyi gelmeyebilir. Herkesin hedefleri, sıkıntıları, sağlık problemleri ve hayat düzenleri farklıdır.
  Gelen soruların bir çoğunda eminim siz de fark etmişsinizdir ki, bireylerin geliştirmeyi hedefledikleri vücut bölgeleri oldukça farklı oluyor. Kimi bacaklarının üst kısmını şekillendirmek isterken kimisi karın kaslarının gözükmesini hedef almış olabiliyor.
  Çoğunlukla fazla kilolarından kurtulmak isteyen, göbek kısmının yanlarındaki (bel simidi) yağlardan vermek isteyen, basenlerinin çok geniş olmasından yakınan, ayak bileklerini inceltmek isteyen ve daha aklınıza gelebilecek onlarca farklı hedefleri göz önünde bulundurduğunuzda sanırım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Photo by Doruk Seymen

Comments (2)

 1. Motivasyon kaynağımsınız,bu yüzden sonsuz teşekkürler .Mayıs İstanbul programına ön kayıt var mı?Duyurular ne zaman olur.İlgi ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

 2. Merhaba hocam,
  Sizi takip etmek büyük keyif ve motivasyon kaynağımsınız.???????? ❤️ Bir gün GA project e katılmayı gönülden isterim..
  Saygılarımla,
  Sevgiyle kalın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Close
Close
Giriş
Close
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.