GA Active Escape, Bali


GA Active Escape, Bali

Herkese merhaba,

2015 yılında fırsat bulup ilk kez ziyaret ettiğim Ubud, Bali’den dönerken, buralara tekrar geleceğimi hissediyordum. Bali’nin güler yüzlü insanları, kültürleri, yaşam biçimleri, çalışkanlıkları, o büyülü tapınakları, pirinç tarlaları, masajları ve tabi ki muhteşem doğası beni inanılmaz etkilemişti. Harika anılarla ve bir yürek dolusu ‘huzur’la oralardan dönmüştüm. Gerçek anlamda tatil bu olsa gerek diye düşündüğümü hatırlıyor ve gülümsüyorum ve şimdi tekrar oraya gidebilme şansı yakaladığım için çok ama çok heyecanlıyım. Umarım bu heyecanımı sizlerle paylaşma şansını mart ayında tekrar yakalarım.

Setur Select ile birlikte sizin için keyif ve aksiyon dolu bir program hazırladık.

Eğer bol bol hareketle, yürüyüşlerle, sağlıklı yaşam & fitness konusunda sohbetlerle, keşiflerle, maceralarla ve bol hatıralarla dolu bir ‘aktif kaçamak’ yapmaya hazırsanız tur programını aşağıda okuyabilirsiniz.

1.Gün İstanbul – Doha

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Setur rehberi ile saat 17:00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Doha’ya hareket. Geceleme uçakta.

2.Gün Doha – Bali

Doha’ya varışımızın ardından Bali’ye hareket ve Bali’ye varış. İnişe müteakip, özel aracımızla otelimize gidiyor ve giriş yapıyoruz. Geceleme otelde. Akşam Vücut Analizi/ Tanışma “Uçuş sonrası eklem gerginliği ve ödemden kurtulma egzersizi”

3.Gün Bali “Sunrise Greeting with YogaFit & Uluwatu Tapınağı Gezisi ve Keçak Dansı İzleme”

Erken uyanış & ”Sunrise Greeting with YogaFit”. Sabah kahvaltısının ardından gün içinde serbest zaman. Akşama doğru 16.00’da otelden ayrılıyoruz ve Bali’nin en güzel gün batımlarından biri için Uluwatu tapınağına gidiyoruz. Gün batımını, her gün tapınakta yerli halkın yaptığı Kecak dansını seyrederek yapıyoruz. Bu görsel şölene tanıklık ettikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelde.

4.Gün Bali “Bali ve Ubud Turu & Saraswati Tapınağı & Organik Sari Kafesi & Maymun Tapınağı&Kutsal Su Tapınağı Tirta Empul & Tanah Lot Tapınağı”

Sabah saat 08.00 gibi otelden çıkıyoruz ve Tanrıların Adası Cennet Bali’yi keşfe başlıyoruz. Önce yerli sanatçıların yaşamayı tercih ettiği ve yağmur ormanlarının bulunduğu Ubud bölgesine gidiyoruz. Julia Roberts’ın “Ye, dua et, sev” filminin Bali’de geçen sahnelerinin çekildiği Ubud; tapınakları, pazarları, pirinç tarlaları ve birbirinden güzel restoranları ile bizi kendisine hayran bırakacak.

İlk önce girişinde Lotus çiçeklerinin bulunduğu havuzları olan Saraswati tapınağını göreceğiz. Tapınak içinde bulunan Starbucks’ta mola vereceğiz. Akabinde hediyelik eşya alabileceğimiz, aynı zamanda da yerli sanatçıların eserlerinin bulunduğu pazarı gezeceğiz ve alışveriş yapabileceğiz. Daha sonra pirinç tarlalarının arasından yapacağımız keyifli bir yürüyüşle çok orijinal bir yer olan Organic Sari Cafe’sine geleceğiz ve yerel meyve sularını muhteşem bir manzaraya karşı tadacağız.

Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra, insanlara alışık maymunlarla dolu bir ormanda yürüyüş yapacağız ve Maymun tapınağını gezeceğiz. Bu ziyaretimiz sonrası, Ubud’u terkediyoruz ve Tegalallang pirinç teraslarına gidiyoruz. Burada hindistan cevizi ağaçlarına bağlı sonsuzluk salıncaklarına binip, pirinç terasları üzerinde havalarda uçacağız.

Devamında, Bali’nin belki de en ilginç tapınaklarından olan Kutsal Su Tapınağı Tirta Empul’u göreceğiz ve burada yıkanıp arınmaya gelen halkı gözlemleyeceğiz. Günü bitirmek için Bali’nin sembollerinden Tanah Lot tapınağına gidiyoruz. Yine Bali’nin en güzel gün batımı manzarasını göreceğimiz bu yerde, dileyenler meşhur Luwak kahvesini tadabilirler. Gün batımı sonrası otele dönüş.

5.Gün “Serbest Zaman & Athletic Morning Yoga & Core Strenght Ritueli & Yoga for Tight Legs “

Sabah erken kalkış “Athletic Morning Yoga”. Kahvaltısının ardından tam gün otelde serbest zaman. Öğlen “Core Strenght Ritueli”. Dinlenme ve akşam “Yoga for Tight Legs”.

6.Gün “Batur Dağına Tırmanma ve Zirvede Piknik & Rise and “Shine Yoga Power”

Sabah’a karşı saat 01.30’da aracımızla otelden ayrılıyoruz ve 2 saatlik yolculukla yürüyüşümüze başlayacağımız nokta olan Batur dağının eteklerine geliyoruz. Yarım saatlik mola sonrası 1000 mt.lerden 1700 mt.lere kadar sürecek yürüyüşümüze başlıyoruz. 06.00 gibi zirveye varıyoruz. Gün doğumunu zirvede piknik şeklindeki kahvaltımızı alarak yapıyoruz. Akabinde krater çevresini dolaşarak aşağıya iniyoruz. Dileyenler tur bitiminde termal sulara girebilirler. 09.30 gibi bölgeden ayrılıyor ve 11.45 gibi otele dönüyoruz. Günün geri kalan zamanı otelde serbest olarak geçiyor. Akşam “Rise and Shine Yoga Power”

7.Gün Bali-Doha-İstanbul

Sabah otelden ayrılıyor ve Katar Havayolları QR 965 seferi ile Bali’den ayrılıyoruz. Doha’ya varıyor, İstanbul uçuşuna kadar bekliyoruz. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Tura Katılanların Mutlaka Yanlarında Getirmesi Gerekenler:

 1. Mat
 2. Su matarası
 3. Daha önceden kullanmış olduğunuz rahat bir çift hiking ayakkabısı
 4. Outdoor sırt çantası
 5. Güneş gözlüğü ve kremi
 6. Akıllı saat
 7. Eğer kullanıyorsanız ilaçlarınız ve/veya vitaminleriniz
 8. İnce bir yağmurluk
 9. Küçük ebat bir havlu

 
https://www.setur.com.tr/gokcen-arikan-ile-bali

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

GA Active, Bali

GA PROJECT DOWNTOWN 5

GA Project 5

Hakkımda

Gökçen Arıkan

Gökçen Arıkan

Gökçen Arıkan, 1981 yılında Eskişehir’de doğdu. Evli ve 2 çocuk annesi. Anne ve babasının sporcu kimliği sayesinde küçük yaşta spor hayatına girdi. Anadolu Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük mezunu. Devamı için..

Instagram

 • Yaşamınızın, duygularınızın ve mutluluğunuzun kararını Siz verin💪🏻 Kontrolü dış etkenlere ve diğerlerine bırakmayın 🤜🏼🤛🏻
Hayatına Kendi Kararlarıyla Yön Verenler El Kaldırsın 🙋🏼‍♀️
.
.
Photo by kocam @rovingmementos .
.
 • Herkese Merhaba bu haftanın yeni antrenmanı kalça 🍑 O zaman yansın kalçalar 🍑diyoruz 💪🏻😁 Sen de hazırsan @youtube kanalımda beraber antrenman yapabiliriz 😄 Link profilde 🤘🏻... Kanalıma üye olmayı unutma 😉 Herkese #durmaktifol bir hafta dilerim💪🏻
#workout Level Intermediate
Not: Hareketlerin bir bölümü burada geri kalan kısım için youtube 😉 👍🏻........
▫️ 1- 30 saniye
▫️2- 30 saniye
▫️3- 30 saniye
▫️4- 30 saniye
▫️5- 30 saniye
▫️6- 30 saniye.....
Setler arasında dinlenme yok❌ ◾️ 3 SET “ Başlangıçta yavaş yapmaya özen göster❗️ Önemli olan vücut formunu bozmadan hareketleri yapabilmek ‼️ Yapabildiğini hissettiğin zaman temponu arttır 🔥 .
Video by kocam @rovingmementos
#puma #pumawomen #fit #fitness #mastertrainer #durmaktifol #fitfam #hepfit
 • Nerede olursan ol #durmaktifol #gokcenarikan .
.
Photo by @rovingmementos 
#puma #pumawomen #fit #run #running #runningterritory #runners #runningmotivation #runnersworld
 • Bugün konfor alanımın dışına çıktım 😉 no sports shoes, no tights! I am well away from my comfort zone 😁 @mergim_online .
.
Photo by @rovingmementos

Müzik listem

Müzik listeme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Gökçen Arıkan Spotify Music List